Tour de France 2017
De 104e editie van de Tour de France start op zaterdag 1 juli 2017 met een individuele tijdrit in Düsseldorf (DE). Er staan heel wat beklimmingen met klinkende namen op het programma : La Planche des Belles Filles, de Galibier en de Izoard. Verder zijn er twee individuele tijdritten, tijdens de eerste en de voorlaatste etappe.
Etappes en beklimmingen :
Etappe 1 : za 1-7
Tijdrit - Düsseldorf (DE) - 13,0 km
vlakke rit
Etappe 2 : zo 2-7
Düsseldorf (DE) – Luik (BE) - 202 km
vlakke rit
Etappe 3 : ma 3-7
Verviers (BE) – Longwy (FR) - 202 km
aankomst bergop
Etappe 4 : di 4-7
Mondorf les Bains (LUX) – Vittel (FR) - 202 km
Etappe 5 : wo 5-7
Vittel – La Planche des Belles Filles - 160 km
aankomst bergop
Beklimming :
La Planche des Belles Filles
Etappe 6 : do 6-7
Vesoul – Troyes - 216 km
vlak
Etappe 7: vr 7-7
Troyes – Nuits Saint George - 214 km
Etappe 8 : za 8-7
Dole – Station des Rousses - 187 km
bergetappe
Beklimmingen :
Col de la Joux
Côte de Viry
Montée de la Combe de Laisia
Station des Rousses
Etappe 9 : zo 9-7
Nantua – Chambery - 181 km
bergetappe
Beklimmingen :
Le Grand Colombier
Col de la Biche
Mont du Chat
Rustdag 1 : ma 10-7
Dordogne
Etappe 10 : di 11-7
Périgueux – Bergerac - 178 km
Etappe 11 : wo 12-7
Eymet – Pau- -202 km
Etappe 12 : do 13-7
Pau – Peyragudes - 214 km
bergetappe
Beklimmingen :
Col de Menté
Port de Balès
Peyresourde
Peyragudes
Etappe 13 : vr 14-7
Saint Girons – Foix - 100 km
bergetappe
Beklimmingen :
Col de Latrape
Col d’Agnes
Mur de Péguère
Etappe 14 : za 15-7
Blagnac – Rodez - 181 km
Etappe 15 : zo 16/7
Laissac Sévérac l’Église – Le Puy en Velay - 189 km
Beklimming :
Col de Peyra Taillade
Rustdag 2 : ma 17-7
Le Puy en Velay
Etappe 16: di 18-7
Le Puy en Velay – Romans Sur Isère - 165 km
Etappe 17 : wo 19-7
La Mure – Serre-Chevalier - 183 km
bergetappe
Beklimmingen :
Col d’Ornon
Col de la Croix de Fer
Télégraphe
Col du Galibier
Etappe 18 : do 20-7
Briançon – Izoard - 178 km
bergetappe
Beklimming :
Col de l'Izoard
Etappe 19 : vr 21-7
Embrun – Salon-de-Provence - 220 km
vlakke rit
Etappe 20 : za 22-7
Tijdrit - Marseille - 23 km
Etappe 21: zo 23-7
Montgeron – Parijs - 105 km
vlakke rit